В своїй практиці ми часто зустрічаємось з дітками, що мають страх перед лікуванням. Інколи зовсім не бажають йти на контакт та навіть показати зубки. Батьки, які помітили на зубах дитини карієс хочуть негайно його позбутись, без затрати часу на адаптацію дитини. Часто ж батьки нам пропонують “Давайте ми з чоловіком потримаємо, ви швидко лікуйте карієс, та й все по тому, що ви бавитесь?” – “Ні, дякуємо”.

Батьки, а також лікарі, які вважають, що фізичне утримання дітей – це нормально! Українська Академія Дитячої Стоматології вважає неприпустимим сам факт насильства над дітьми, навіть у формі утримування в кріслі під час виконання стоматологічних маніпуляцій.

Дитина – це особистість.  А кожна особистість має право на повагу до своєї гідності, своїх прав та свобод.

Навіть якщо цій маленькій особистості ще не виповнилось двох рочків!

Окрім того, насилля над дитиною в ранньому віці, згідно із дослідженнями association for psychological science (APS) може порушити формування психо-емоційного, і як наслідок фізіологічного здоров’я.

 

Наслідками фізичного утримування можуть бути:

 

Розвиток фобій, психічні розлади особистості.

Асомнія, дисомнія, інсомнія (порушення сну). Сон для малюків є ще більш важливим, ніж для дорослих, адже саме під час сну дитина росте, розвиваються та відновлюються всі системи організму.

Розвиток енурезу, нетриманні сечі, неконтрольованому виділенні сечі не лише вночі, а й вдень.

Порушення мови.

Окрім того, стоматолог, який проводить лікування із утримуванням дитини може поранити її бором (ротова порожнина має найбільшу кільсть судин на нервів у порівнянні з іншими системами). Наслідки від поранень можуть бути досить серйозними. Також завжди є ризик асфіксії (удушення) стороннім тілом.

 

 

Сучасна дитяча стоматологія – це в першу чергу лагідна стоматологія. 

Звісно, не всіх дітей можна адаптувати, інколи стан зубів є критичним і лікування потрібно проводити вже й негайно. В цьому випадку, в медичному сні можливо провести якісне та професійне лікування.

Як цього не допускати? Запитаєте зараз ви. Займатись профілактикою з самого малечку.

Будьте мудрими.