Перший візит до стоматолога залишиться в пам’яті вашого малюка на все життя. Саме від першого візиту до дитячого стоматолога та від того, наскільки підготовлена до нього дитина залежить не лише ставлення малюка до стоматологів та лікарів вцілому, а й безпореседньо здоров’я вашої дитини.

Адже навіть найменший стрес під час прийому може залишити негативний слід в пам’яті малюка та породити страх й недовіру до лікарів. Саме психо-емоційному стану дитини варто приділяти найбільше значення під час першого знайомства із стоматологом.

Так коли ж потрібно звертатись на огляд до дитячого стоматолога?

Українська Академія Дитячої Стоматології радить проводити перший огляд впродовж 6-ти місяців після прорізування перших молочних зубів. Тобто ще до того, як малюку виповниться 1 рік. Дуже важливо, щоб до того віку, поки дитина стане дорослою та буде свідомо мислити в її оточенні був лікар-друг, з яким вона почуватиметься комфортно, візити до якого будуть схожі на веселу гру та розвагу.

Якщо ж ваш малюк вже трішки старший, дуже важливим є питання психологічної підготовки до першого візиту.

Отож, як підготувати дитину до візиту в стоматологічну клініку.

Розкажіть дитині, хто такий стоматолог і що їй будуть робити у клініці. Пограйте вдома у стоматолога, де ви будете в ролі пацієнта. Замість стоматологічних інструментів використайте гігієнічні палички, чайну ложку, маленьке дзеркальце. Ляжте на диван, а малюк нехай за допомогою дзеркальця, ложечки огляне ваші зуби.

    В жодному разі не лякайте дитину стоматологом чи будь-яким іншим лікарем.

Не вживайте фраз “Не бійся”, “Боляче не буде”, “Це ж зовсім не страшно”. Дитина, яка ще не була у стоматолога, не знаю що таке біль чи страх у стоматологічному кріслі, а подібні фрази сприймаються нею без частки “не” і підсвідомо вона вже буде налаштована, що буде боляче і страшно.

Придумайте історію, що вам надіслала лист зубна фея (особливо, якщо у вас дівчинка) і запрошує вас у своє королівство на гру. І що вона приготувала подарунок для вашої малечі, бо бачила, які гарні зубки та має (чи щось подібне, тут вже справа вашої фантазії).

Якщо ж у вас хлопчик і історії про фей йому не до душі, розкажуть йому, що саме в цього лікаря побував його улюблений казковий герой (чи супер-герой, чи персонаж улюбленого мультфільму) та залишив для нього подаруночок.

Намагайтесь не вживати при дитині стоматологічних термінів. Під час прийому дитячі стоматологи на аплікаційну анестезію кажуть малинка чи полуничка(залежно від смаку гелю), укол – заморожуюча водичка, наконечник і бори – бджілка або душик, що виганяє хробачків з зубчика, пломба – пластилінчик чи тісто і т.д.

Як же ж проходить перший візит? Перший візит має ознайомлювальний характер.

Під час першого візиту дитячий стоматолог показує дитині клініку, кабінет, яке у в нього є кріселко, як на ньому можна покататись, що над кріселком є сонечко, показує інструменти, дає дитині потримати їх в руках, разом з малюком оглядає зубки, дивлячись у велике дзеркало, інколи і лікар лягає у крісло, а дитина в ролі стоматолога оглядає йому зуби. До кожної дитини дитячий стоматолог намагається знайти індивідуальний підхід.

Найголовніше, щоб під час першого візиту у маленького пацієнта сформувались приємні враження про лікаря, інструменти, про клініку, щоб дитині хотілось приходити до стоматолога знову і знову.

Саме проведення психо-емоційної адаптації дитини до стоматологічного кабінету є основою сучасної філософії в лікування дітей.