Зазвичай, до дитячих стоматологів діти потрапляють вже із певними проблемами (карієс, біль, припухлість біля зуба).

Коли ми задаємо батькам запитання: “Чому ви не приводили дитину до нас раніше?”, найчастіша відповідь, яку ми чуємо – “Так нас нічого не турбувало!”

Якщо нічого не турбує, то чи потрібно приходити до дитячого стоматолога на огляди?

Українська Академія Дитячих Стоматологів рекомендує проведення першого стоматологічного огляду діткам до 1 року життя. І надалі – контрольних оглядів кожні 3-6 місяців, по індивідуальному графіку, призначеного лікарем.

Для чого це потрібно, запитаєте ви?

До першого року життя батьки повинні вже чистити зуби дитині щіткою та пастою, саме тому лише дитячий стоматолог може перевірити якість чищення зубів та допомогти у виборі щітки та пасти.

Саме в ранньому віці легко ввійти в довіру дитині та сформувати в її свідомості позитивне сприйняття дитячого стоматолога та лікарів вцілому.

Лише дитячий стоматолог може виявити наявність карієсу на ранніх стадіях, та при необхідності провести відновлюючу емаль терапію, інколи це можливо навіть без препарування зубів.

Лише дитячий стоматолог може вчасно виявити порушення розвитку щелеп та прикусу та скерувати дитину до лікаря-ортодонта.

Навіть якщо у дитини немає карієсу, важливим є проведення профілактичних оглядів та професійних гігієн дитині задля підтримання нормального рН слини, профілактики розвитку захворювань ясен та зубів.

І пам’ятайте, що профілактика – це найкраще лікування.